Spoločnosť s nízkou kapitalizáciou a silným fundamentom - Nano Dimension

Rozhodol som sa opísať Vám spoločnosť, ktorá je podľa mňa dosť zaujímavá a do ktorej som sám investoval. Spoločnosť sa volá Nano Dimension $NNDM-1.3% so sídlom v Izreali, o ktorom je známe, že sa označuje ako inovačná veľmoc v pomere k počtu obyvateľov. Čo podľa môjho názoru potvrdzuje aj táto spoločnosť.

Izrealská spoločnosť zameraná na 3D tlač.

Čo je Nano Dimension?

Nano Dimension je spoločnosť zaoberajúca sa 3D tlačou so sídlom v Izraeli. Poskytuje systémy aditívnej výroby elektroniky pre celý rad sektorov vrátane spotrebnej elektroniky, zdravotníckych zariadení, automobilového priemyslu a ďalších. Predstavte si, že dokážete skombinovať možnosti 3D tlače s pokročilou továrenskou robotikou a najlepším hardvérom a softvérom vo svojej triede, ako aj schopnosťami hlbokého učenia sa umelej inteligencie (AI). Môže to znieť futuristicky, ale od roku 2020 je to realita a Nano Dimension je priekopníkom v tejto vzrušujúcej oblasti, čo z nej robí podľa môjho názoru zaujímavú investičnú príležitosť.

https://www.youtube.com/watch?v=UFaWb0aUjPk&ab_channel=NanoDimension 

Táto spoločnosť dnes ešte nie je gigantická, ale jedného dňa by mohla vyrásť vo veľkú spoločnosť, nakoľko podľa môjho názoru 3D tlač je ešte v rannej fáze a možnosti sa budú rozširovať. 

Konkurencia

Zdroj: YCharts

Top 5 vlastníkov akcií $NNDM-1.3% 

Zdroj: Money.CNN

Z tabuľky môžeme vidieť, že o túto spoločnosť sa zaujímajú globálne známe fondy ako ARK Investment, BlackRock, či Morgan Stanley.

Spätné odkúpenie akcií

Spoločnosť v polovici mája oznámila, že jej predstavenstvo schválilo program spätného odkúpenia akcií s cieľom spätného odkúpenia až 100 miliónov USD svojich amerických depozitných akcií v priebehu jedného roka. Z toho môžeme jednoznačne usúdiť, že spoločnosť je jasne presvedčená o svojom budúcom potenciále rastu. 

Ako vidíme z ročného grafu $NNDM-1.3% sa obchodovalo za 7 USD, ja osobne si pamätám, že bolo aj za viac ako 15 USD obchodované. Moje nákupy sú medzi 6-10 USD, čiže aktuálna cena okolo 3 USD je určite zaujímavá z hľadiska fundamentu. 

Samozrejme, investori by nemali kupovať akcie len preto, že spoločnosť plánuje odkúpiť svoje vlastné akcie. Je dôležité zvážiť výzvy spoločnosti spolu s jej perspektívami rastu a urobiť informované rozhodnutie na základe dostupných údajov. 

Trhové príležitosti?

  • Trhová príležitosť pre Nano Dimension v priemysle výroby PCB je v tisíckach strojov s očakávanou veľkosťou trhu 75,7 miliárd USD do roku 2026.
  • Zatiaľ čo trhová príležitosť pre výskum a inštitúty je pravdepodobne v stovkách strojov, podľa rozhovoru s Yoavom Stenom na eToro, jeho odhad nezahŕňa stroje, ktoré by sa mohli predať všeobecnému priemyslu aditívnej výroby.
  • Najväčšie príležitosti sa však nachádzajú v Priemysle 4.0, ktorý by mal vzrásť zo 64,9 miliardy USD v roku 2021 na 165,5 miliardy USD v roku 2026, a na celkovom trhu s výrobou elektronických služieb, ktorý podľa odhadov narastie do globálnej veľkosti 660 miliárd USD.
  • Analytici očakávajú, že Nano Dimension získa podiel na trhu hlavne v priemysle PCB spolu s priemyslom aditívnej výroby, keďže väčšina ich produktov funguje na oboch trhoch. Licencovanie technológií AI, Deep Learning a Machine Learning by však po akvizícii DeepCube mohlo hrať dôležitú úlohu v ich budúcom biznise a poháňať Industry 4.0.
  • Očakáva sa, že kombinácia dvoch trhov, PCB Manufacturing a Additive Manufacturing, porastie na veľkosť trhu cca 110 miliárd USD. 

https://www.youtube.com/watch?v=Hhl4mpsiwkY&ab_channel=NanoDimension 

Výzvy spoločnosti

  • Obmedzenia dodávateľského reťazca nepochybne patria medzi výzvy, ktorým musela spoločnosť Nano Dimension čeliť v poslednej dobe. Samozrejme nie je to problém len tejto spoločnosti ale je to globálny problém. 
  • Druhý problém, ktorý rieši spoločnosť je potreba nových talentov a s ňou spojený nedostatok. V správe od prezidenta a generálneho riaditeľa Yoava Sterna akcionárom Nano Dimension, Stern otvorene hovorí o ťažkostiach svojej spoločnosti, pokiaľ ide o získavanie kvalifikovaných talentov. Nedostatok je hlavne kvalitných vedcov a inžinierov v oblasti softvéru, algoritmov a materiálovej vedy. 

Zaujímavé čísla?

  • Počas prvého štvrťroka 2022 spoločnosť Nano Dimension vykázala tržby vo výške 10,4 milióna USD, čo predstavuje medziročný nárast o 1 186 %.
  • Nano Dimension ukončila prvý štvrťrok roku 2022 so zostatkom hotovosti a vkladov vo výške 1,3 miliardy USD, čo naznačuje, že spoločnosť si udržiava solídnu kapitálovú pozíciu. 

Ja sa pozerám na spoločnosti skôr fundamentálne a táto spoločnosť mi naozaj príde zaujímavá z hľadiska fundamentu a budúcej perspektívy. Ako som písal na začiatku podľa môjho názoru je 3D tlač ešte len v začiatkoch svojej môžnej perspektívy. Čo sa týka výziev, ten problém s talentami si myslím, že je vyriešiteľný a je dôležité, že o tom probléme vedia a riešia ho. Samozrejme toto nie je investičná rada, len krátka analýza zaujímavej spoločnosti podľa môjho názoru.

Ak sa Vám tento príspevok páči, môžete mi dať follow :)


Já osobně této společnosti hodně věřím a mám v ní dost zainvestováno, takže budu držet :-)

Partner

Nakupoval jsem draze a teď jsem v skoro 50 % ztrátě kdybych neviděl příležitosti někde jinde třeba bych zase nakoupil. Bohužel v současné době je těch příležitostí hodně i u velkých a stabilních společností. Společnost má potenciál, ale nevím jestli mám v budoucnu takový sklon k riziku a nejspíše později pokud budu v zeleném tak prodám.

Celkom zaujimavé fondy investovali, až na ten ARK to si neviem spraviť nazor na tu Cathie a jej investície

3D tlač má určite perspektívu a keď sa takýmto spôsobom firma špecializuje a robi akvizicie a spatne odkupuju akcie, je to asi dobrý ukazovatel

Dúfam, že vás táto analýza spoločnosti, do ktorej som aj ja investoval zaujme

Timeline Tracker Overview