Bitcoin je pripravený na Bull Run, avšak najskôr musí padnúť o 10-ky% na túto úroveň tvrdí uznávaný Bloomberg analytik

Mike McGlone, hlavný makro stratég Bloombergu, hovorí, že bitcoin $BTCUSD-2.4% je po súčasnom medveďom trhu „pripravený výjsť vpred“, ale najskôr by mohol mať vážny pokles ceny.

Bloomberg analytik zverejňuje scenár vývoja ceny Bitcoinu.

McGlone v novej analýze poznamenáva, že potenciál globálnej recesie v tomto roku by mohol byť hlavným faktorom pri určovaní ceny bitcoinu.

Kľúčovým rozdielom oproti minulému roku je Federálny rezervný systém a väčšina centrálnych bánk môže byť nútená začať uvoľňovať na pozadí deflačných síl z klesajúcich cien aktív.

McGlone tiež tvrdí, že Bitcoin „dozrieva na mainstream“ a mohol by byť podhodnotený. Uvádza ročnú volatilitu BTC, ktorá je pripravená na pokles na nové minimum v porovnaní s akciovým indexom Nasdaq 100 v roku 2023.

„Naša zaujatosť je taká, že je pravdepodobnejšie, že bitcoin výjde UP vo väčšine scenárov, ale ak je prevrátená výnosová krivka náznakom, ekonomický rast prudko klesne, čo bude mať dôsledky pre všetky aktíva. Benchmarková kryptomena by mohla prehodnotiť dobrú podporu na úrovni okolo 10 000 – 12 000 USD, kým sa obnoví trvalá trajektória rastu cien.

DISCLAIMER: Toto nie je investičná rada, iba názor Bloomberg analytika.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Buď první kdo přidá komentář!
Timeline Tracker Overview