Začiatok konca USDT? Tieto indikátory tomu začínajú nasvedčovať

Nedávno sa objavilo značné množstvo obáv o dôveryhodnosť Tetheru $USDTUSD+0.0%. V poslednom slede udalostí sa zdá, že v tomto odvetví vznikajú kontroverzie v dôsledku zverejnenia blogového príspevku Coinbase, ktorý kritizuje USDT a nabáda používateľov a investorov, aby migrovali ku konkurentovi.

Začiatok konca USDT?

V časoch kolísania trhu poskytujú používateľom bezpečnosť a dôveru stabilné mince kryté nekrytou bankou, čo sú kryptomeny, ktoré sú viazané na rezervné aktíva, ako je napríklad americký dolár. Udalosti, ktoré sa udiali za posledných pár týždňov, však otestovali určité stablecoiny a podľa Coinbase došlo k úteku do bezpečia.

O čom je najnovší blog Coinbase?

V rámci novej marketingovej iniciatívy, ktorá kladie väčší dôraz na kvalitu rezerv, ktoré podporujú token vlastnený Circle, najväčšia kryptoburza v USA odstraňuje potrebu, aby zákazníci museli platiť poplatok za konverziu, aby mohli prejsť na dôveryhodný a bezpečnejší stablecoin $USDCUSD+0.0%, ako sa uvádza vo svojom najnovšom blogovom príspevku.

https://twitter.com/coinbase/status/1600997059770736641

„VERÍME, ŽE USD COIN (USDC) JE DÔVERYHODNÝ A RENOMOVANÝ STABLECOIN, TAKŽE PRECHOD JE PRE NÁS BEZPROBLÉMOVEJŠÍ: OD DNEŠNÉHO DŇA SA ZBAVUJEME POPLATKOV PRE GLOBÁLNYCH MALOOBCHODNÝCH ZÁKAZNÍKOV ZA KONVERZIU USDT NA USDC.“ 

USDC je jediná mena svojho druhu, pretože je plne krytá hotovosťou a krátkodobými americkými pokladnicami, ktoré sú držané vo finančných inštitúciách, ktoré sú regulované krajinou, hovorí Coinbase. Dá sa vždy vymeniť za jeden dolár v americkej mene v kurze 1:1.

Zdá sa, že burzy sa v boji o pozíciu najdominantnejšieho stablecoinu stavajú na stranu. Coinbase ide v stopách Binance, ktorá v septembri vydala funkciu, ktorá automaticky konvertuje USDC na BUSD, aby podporila vlastný stablecoin. Coinbase robí to isté. Od tej doby sa percento stabilného trhu, ktorý je držaný v BUSD, podstatne zvýšilo.

Ako by to mohlo ovplyvniť Tether?

Presadzovanie prechodu z USDT na USDC zo strany Coinbase by mohlo ovplyvniť Tether, ktorý má podľa svojej najnovšej štvrťročnej správy 82 % svojich rezerv uložených v hotovosti, peňažných ekvivalentoch a iných krátkodobých vkladoch. On-chain naznačuje, že USDT spoločnosti Tether je treťou najaktívnejšie obchodovanou digitálnou menou na Coinbase, ktorá tvorí približne 5 % z celkového objemu. Emitent Stablecoins ešte nezverejnil dôkladný audit svojich rezerv, ale tvrdí, že napriek tomu sú rezervy riadne podporované.

Súd v New Yorku v Spojených štátoch si koncom septembra vyžiadal finančné dokumenty súvisiace s podporou USDT od spoločnosti Tether. Žaloba, v ktorej sa požaduje, aby generálny prokurátor v New Yorku zverejnil dôkazy, ktoré získal počas vyšetrovania rezerv Tetheru, je odlišný.

Vzhľadom na svoju významnosť a vplyv v kryptopriemysle má Coinbase dobrú šancu vyhrať svoj boj o zmenu. Očakáva sa, že Coinbase bude mať rovnaký úspech ako Binance, keď propagovala svoj stablecoin BUSD.

Zdroj: Twitter Blog

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Nějak zde postrádám ty indikátory. Vidím jen, ze Coinbase vyuziva strachu na trhu a hrne svůj stable coin;)

Timeline Tracker Overview